Відновлення обов’язкової військової підготовки для офіцерів запасу медичної служби: законопроєкт

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт щодо військової підготовки офіцерів запасу медичної служби

Законопроєкт №13276 передбачає відновлення обов’язкової військової підготовки для офіцерів запасу медичної служби серед студентів медичних і фармацевтичних спеціальностей. На даний час лише 5% студентів-медиків проходять таке навчання.  

Один з наслідків повномасштабної війни — дефіцит медичних кадрів у Збройних Силах України, зокрема фахівців військово-медичних і військово-фармацевтичних напрямів. Зрозуміло, що до війни не була потрібна така велика кількість медиків в армії. І наразі потрібно впроваджувати зміни до системи медичної освіти, які дозволять надати медичним працівникам знання військової підготовки.

На сьогодні підготовку офіцерів запасу медичної служби здійснюють кафедри медицини катастроф та військової медицини у 29 вищих навчальних закладах. Водночас лише в чотирьох із них функціонують військові навчальні підрозділи. Наразі навчання за програмою офіцера запасу є добровільним і переважно доступне для студентів-контрактників. Серед студентів-бюджетників його проходять лише ті, хто уклав контракт з Міністерством оборони. Це призвело до того, що лише невелика кількість студентів-медиків проходять таке навчання.

Законопроєкт передбачає поновлення роботи наявних або створення нових кафедр військової підготовки у закладах вищої освіти. Уже наступного року планується, що кількість студентів, які проходитимуть військову підготовку за цією програмою, сягне близько 4,3 тисячі з подальшим щорічним зростанням.

Сьогодні від знань та підготовки медичних працівників, які працюють у стабпунктах та прифронтових медичних закладах, залежить життя поранених захисників. Завдання держави — забезпечити ЗСУ достатньою кількістю підготовлених фахівців медичної служби. Це дозволить системно сформувати кадровий резерв медичної служби та підвищити рівень надання медичної допомоги на фронті.

У разі підтримки законопроєкту №13276 парламентом, зміни набудуть чинності з початку 2026 року.

Джерело: Михайло Радуцький у Facebook